Certyfikat ISO

Grupa MCS

Grupa Master Climate Solutions to światowy lider w produkcji przenośnych urządzeń do:
ogrzewania, osuszania i wentylacji.

Master
Marka Master jest od ponad 50 lat numerem 1 w świecie w produkcji przenośnych nagrzewnic powietrza.


MCS
Ze względu na wyjątkową specyfikę i potrzeby rynku amerykańskiego i kanadyjskiego, stworzyliśmy markę MCS. MCS oznacza więc “dedykowana Ameryce”.


Remington
Pod marką Remington oferujemy produkty dedykowane użytkownikom, którzy stawiają pierwsze kroki w pracy z nagrzewnicami.


Master i Remington to znaki towarowe zarejestrowane przez MCS w większości państw na świecie, z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych i Kanady.Tworzą ją obecnie cztery spółki obsługujące klientów na całym świecie.

MCS Italy

MCS Italy położone w Pastrengo w okolicach Verony, gdzie odbywają się główne prace konstruktorskie i produkcja. Posiada dwie fabryki i sieć dystrybutorów ściśle współpracujących z MCS.

Nad projektami i rozwojem nowych produktów pracuje nieustannie zespół doświadczonych inżynierów. Tworzą i produkują przenośne nagrzewnice powietrza z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i niezawodności oraz zgodnie z aktualnymi europejskimi procedurami certyfikacji renomowanych Instytutów Kontroli Jakości i Homologacji takich jak TUV i DVGW.

Kilka linii produkcyjnych, każda przyporządkowana serii konkretnego wyrobu, a także wyspecjalizowani operatorzy i sprzęt pozwala na utrzymanie optymalnej jakości produktów. Tu produkowane są nagrzewnice gazowe oraz olejowe bez odprowadzenia spalin i z odprowadzeniem spalin.

Wszystkie produkty pakowane są i składowane w magazynie obsługującym Europę Południową i klientów spoza Europy.

MCS Central Europe

MCS Central Europe to jednocześnie producent i centrum logistyczne położone w Polsce, w Gądkach koło Poznania.

Znajduje się tu linia przeznaczona do montażu wysokiej jakości nagrzewnic elektrycznych oraz oddzielna linia do produkcji nagrzewnic na olej uniwersalny – stanowiących doskonałe ekologiczne rozwiązanie, wykorzystujących do spalania bio diesel lub olej napędowy. W Polsce produkowane są również wysokociśnieniowe nagrzewnice olejowe z odprowadzeniem spalin.

MCS Central Europe to także główny magazyn części zamiennych w Europie. Są one wysyłane bezpośrednio do punktów serwisowych na terenie całego kontynentu.

Dzięki dobrej lokalizacji MCS Central Europe stał się również doskonałym magazynem produktów końcowych przeznaczonych do krajów Północnej i Wschodniej Europy.

MCS Russia

MCS Russia jest trzecią spółką należąca do grupy MCS położoną niedaleko Moskwy.

Znajduje się tam biuro handlowe oraz magazyn części zamiennych, których głównym zadaniem jest obsługa i wsparcie techniczne klientów z terenu Rosji, Kazachstanu, Uzbekistanu, Gruzji i Azejberdżanu.

MCS China

MCS China to najmłodsza ze spółek grupy MCS. Położona jest w Chinach w Szanghaju i oferuje aktywne wsparcie handlowe i techniczne klientom w tym rejonie. Posiada magazyn produktów gotowych oraz magazyn części zamiennych.

MCS China to również dostawca komponentów do produkcji dla wszystkich fabryk grupy.